روش هایی برای برطرف کردن کندی و لگ‌های iOS 9

خیلی از کاربران دچار مشکلات عمده ای شده اند و حتی تعدادی از آنها رفتارهای عجیبی از آی دیوایس خود مشاهده کرده اند که ما نیز تا به حال، چنین مشکلاتی را ندیده بودیم! جدا از اینکه اپل در عرضه‌ی نسخه‌ی عمومی آی او اس ۹ چندان قوی عمل نکرده است و وجود این همه باگ، توجیهی ندارد، اما یک بخش از این مشکلات نیز به خود کاربران برمیگردد با نجات رایانه همراه  باشید تا این مشکلات را با هم برسی کنیم .

۱- ریست سخت افزاری (هارد ریست)


انجام ریست سخت افزاری معمولا در خیلی از موارد باعث میشود که عملکرد دستگاه به حالت نرمال برگردد و در مواقعی که دیوایس هنگ کرده است یا بر روی یک صفحه، اصطلاحا فریز شده است، انجام آن میتواند چاره‌ی کار باشد. برای انجام هارد ریست کافی است که دکمه‌های هوم و پاور را به طور همزمان نگه دارید و آنها را تا زمانی که دیوایس خاموش شود و دوباره لوگوی اپل بالا بیاید، رها نکنید.

۲- غیرفعال کردن انیمیشن های اضافی

شما میتوانید با غیرفعال کردن افکت ها و انیمیشن های اضافی، منابع بیشتری را برای پردازنده و رم حفظ کنید تا عملکرد و سرعت کلی دستگاه بالاتر برود. برای اینکار به مسیر Settings > General > Accessibility > Reduce Motion بروید و گزینه‌ی Reduce Motion را فعال کنید:

۳- غیرفعال کردن شفافیت محیط های مختلف 


در آی او اس محیط ها و پنجره های مختلفی وجود دارند که دارای افکت های تصویری هستند تا کاربر عمق را حس کند و لذت دیداری بیشتری ببرد. برای غیرفعال کردن این افکت ها و کاهش شفافیت اضافی میتوانید به مسیر General > Accessibility در نرم افزار Settings بروید. سپس به قسمت Increase Contrast بروید و گزینه‌ی Reduce Transparency را فعال نمایید:

۴- غیرفعال کردن فعالیت برنامه ها در بک گراند

درواقع یکی از قابلیت های مالتی تسکینگ آی او اس این است که مثلا به نرم افزارهایی مانند فیسبوک اجازه میدهد تا هنگامی که در بک گراند هستند و توسط کاربر استفاده نمیشوند هم فعال بمانند و اطلاعات خود را بروز نمایند. این موضوع تاحد زیادی در مصرف باتری و اشغال رم تاثیرگذار است و غیرفعال کردن آن توصیه میشود. برای اینکار به مسیر Settings > General > Background App Refresh بروید. در اینجا میتوانید این قابلیت را با خاموش کردن دکمه‌ی آن ، کاملا غیرفعال کنید و یا آنرا تنها برای اپلیکیشن های خاصی غیرفعال کنید:


۵- سبک تر کردن جستجوی Spotlight

کادر جستجویی که هنگام سوایپ کردن به پایین نمایش داده میشود، جستجوی Spotlight نام دارد که خیلی از مواقع به کار می‌آید. اما در آی او اس ۹، امکانات اضافه و بیشتری به این نوار اضافه شده که باعث کندی و لگ زدن آن شده است. شما میتوانید به مسیر Settings > General > Spotlight Search بروید و با غیرفعال کردن گزینه‌ی Siri Suggestions و حذف برنامه ها از نتایج جستجو، یک جستجوی سبک تر و سریع تر داشته باشید:

.