10 راه حل برای افزایش سرعت گوشی


1 – نرم افزار گوشی خود را به روز کنید

اگر چه امروزه بیشتر گوشیهای موبایل اگر برای سیستم عامل آنها بروزرسانی ارائه شود به کاربر خبر میدهند، اما گاهی از اوقات برای خود من پیش آمده که یک بروزرسانی برای گوشی ارائه شده و گوشی به طور خودکار خبر نداده است، برای اینکه مطمئن باشید گوشی شما آخرین نسخه از سیستم عامل را بر روی خود دارد بهتر است هر مدت یکبار به صورت دستی این بروزرسانی را بررسی کنید. بروزرسانیهای سیستم عاملها به خصوص زمانی که عدد آن نسخه عوض نشود برای رفع باگها است که کمک بسیاری برای افزایش سرعت گوشی شما خواهد بود.

       
                                                              مشکلات رایانه ای-10 راه حل برای افزایش سرعت گوشی                        

2 - از شر برنامه های غیر ضروری خلاص شوید

حتما شما هم مانند من عادت دارید که بسیاری از برنامه هایی که حتی یکبار هم از آنها استفاده نکرده اید را بر روی گوشی خود نگه دارید به این امید که شاید روزی این برنامه به کارتان بیاید، اما این تفکر اشتباه است. هر برنامهای که شما بر روی موبایل خودتان نصب کنید این پتانسیل را دارد که در پس زمینه باز شده و مقداری از فضای رم شما را اشغال کند، به همین خاطر پیشنهاد میکنم سرکی به منوی گوشی بکشید و ببینید که چه برنامه های غیر ضروری بر روی گوشی نصب دارید (که حتما دارید) و گوشی را از شر این برنامه ها خلاص کنید.


                                                         مشکلات موبایل-از شر برنامه های غیر ضروری خلاص شوید

 

3 - محدود کردن یک برنامه خاص

در مورد برنامه هایی که خودتان بر روی گوشی نصب کرده اید هیچ مشکلی وجود ندارد و میتوانید به راحتی آنها را پاک کنید اما راه حل در مورد برنامه هایی که از پیش بر روی گوشی نصب شده اند و نمیتوانید آنها را پاک کنید چیست؟ برای اینکار تنها راه حل شما این است که آن برنامه را غیرفعال کنید. ابتدا به قسمتSetting بروید، سپس گزینه Apps را انتخاب کرده و در داخل برنامه تب All را مشاهده کنید، سپس روی برنامه مورد نظر خودتان کلیک کنید. یک پنجره باز خواهد شد که در آن گزینهای به نام Disable قرار دارد بعد از انتخاب این گزینه هر چیزی که از شما پرسیده شد را اوکی کنید. بعد از غیر فعال کردن برنامه در همان قسمت گزینه Clear data را انتخاب کنید. بعد از انجام تمام این کارها یک تب جدید به نام DISABLED به قسمت برنامه های شما اضافه خواهد شد.                                                  
محدود کردن یک برنامه خاص-نجات رایانه                    

                                                                               

4 - برنامه های به اصطلاح سیریش را ببندید

شاید تا به حال به این موضوع برخورده باشید که برخی برنامه ها زمانی که از آنها استفاده نمیکنید در پس زمینه فعال هستند، تعداد زیادی از این برنامه ها خود را در قسمت نوتیفیکیشن بار نشان میدهند و میتوانید آیکون آنها را مشاهده کنید. اما خبر خوب این است که این بیشتر این برنامه ها در خود یک گزینه برای خارج شدن و بستن کامل دارند که میتوانید با انتخاب آن گزینه برنامه را بسته و آن را اجرا شدن در پس زمینه منع کنید.

                                    
                                                                       برنامه های به اصطلاح سیریش را ببندید-سوالات موبایل
 
 

5 - برای همیشه با عکسهای پس زمینه زنده خداحافظی کنید

عکسهای پس زمینه زنده شاید خیلی جذاب باشند اما همان اندازه که جذاب هستند برای گوشی شما مضر هستند و سرعت گوشی شما را خواهند گرفت. اگر چنین عکسی بر روی گوشی و یا تبلت خود دارید و در برخی از مواقع کندی در گوشی خود مشاهده میکنید هر چه سریعتر از شر آن عکس پس زمینه خلاص شوید و یک عکس ثابت را برای پسر زمینه موبایل خودتان انتخاب کنید، اینکار هم به افزایش سرعت گوشی شما کمک خواهد کرد و هم عمر باتری شما را افزایش خواهد داد.


                                                                                   برای همیشه با عکسهای پس زمینه زنده خداحافظی کنید

 

6  - ویجتها کم کنید

در حالی که کنار گذاشتن عکس پس زمینه زنده کار آسانی است شاید کنار گذاشتن ویجتها چندان آسان نباشد. اما هر چه کمتر کردن آنها شاید بتواند کمک زیادی باشد. استفاده از تعداد زیادی ویجت بر روی صفحه اصلی به خصوص آنهایی که خودشتان به طور خودکار بروز میشوند یک علت برای کند شدن گوشی شما خواهد بود.

                                                                           مشکلات موبایل-ویجتها کم کنید

 
 


7 – برنامه های خود را با تحقیق انتخاب کنید

برخی از برنامه ها به صورت کاملا هوشمندانه ای طراحی شده اند و شاید اثرات مخربی داشته باشند. حتما مشاهده کردهاید که بیشتر برنامه هایی که در فروشگاه گوگل پلی وجود دارند به یک برنامه خاص محدود نمیشوند و برنامه ای مشابه آنها بسیار زیاد است، به همین خاطر بهتر است قبل از انتخاب یک برنامه خاص در مورد آن تحقیق کنید چرا که شاید برنامه های مشابه آن که شما آنها انتخاب نکرده اید بهتر باشند.

                                                                           برنامه های خود را با تحقیق انتخاب کنید
                                                                 

8 - لانچرهای مختلف را امتحان کنید

برخی از لانچرها مانند لانچر سامسونگ به خودی خود کند هستند و مهم نیست که شما تا چه میزان آنها را بهینه کنید، به همین خاطر بهتر است سری به گوگل پلی بزنید و یکی از بیشمار لانچرهایی که وجود دارد را برای گوشی خود انتخاب کنید. برخی از این لانچرها بسیار سبک بوده و سرعت شما را زیاد می کنند، من به چند مورد از بهترین این لانچرها اشاره میکنم: Apex، Nova و Android L.

                                                
                                                                     لانچرهای مختلف را امتحان کنید

 

9  - از حافظه های خارجی پر سرعت استفاده کنید

اگر شما هم مانند من از حافظه خارجی بر روی گوشی خود استفاده میکنید، مطئن شوید که سرعت این حافظه بسیار خوب است. برای اینکار به دنبال حافظه خارجیهای کلاس 10 باشید. البته برای اینکه مطمئن شوید کندی گوشی از حافظه خارجی آن است، بهتر است قبل از هر کاری بدون حافظه خارجی گوشی خود را تست کنید و اگر اشکال از کارت حافظه بود به تعوض آن بپردازید.

                                                                          از حافظه های خارجی پر سرعت استفاده کنید

 

10 - بازنشانی دستگاه به تنظیمات کارخانه یا به اصطلاح خودمانی فکتوری ریست کردن گوشی

اگر هیچ کدام از موارد بالا که ذکر کردم به شما در افزایش سرعت گوشی کمک نکرد، آخرین شانس برای اینکه جان دوبارهای به گوشی خود بدهید این است که آن ریست کنید. بیشتر گوشیهایی که سیستم عامل اندروید را بر روی خود دارند بعد از یکسال و یا حتی 6 ماه استفاده به این ریست کردن نیاز پیدا خواهند کرد اما دقت کنید که به طور حتم پیش از هر کاری یک نسخه پشتیبان از اطلاعات ضروری خودتان تهیه کنید.

                                                                       ریست کردن گوشی