هر کاربر ماهی ۳۷ ساعت از ابزارهای موبایلی استفاده می‌کند

شاید باور این مسئله چندان آسان نباشد. اما هر یک از ما در طول ماه به طور میانگین ۳۷ ساعت و ۲۸ دقیقه از ابزارهای کاربردی روی گوشی هوشمند یا رایانه لوحی خود استفاده می‌کنیم.
         
                                                                                                                     استفاده از گوشی های هوشمند


به گزارش ایتنا


از رایورز به نقل از زد.دی.نت، این اطلاعات را شرکت Nielsen به عنوان یکی از بزرگترین مراکز تحقیقاتی حوزه موبایل منتشر کرده است. برای رسیدن به این نتایج در فصل پایانی سال گذشته روی ۵ هزار کاربری که دستگاه موبایلی اندرویدی یا iOS داشتند و سن آنها حداقل ۱۸ سال بود، مطالعه گسترده‌ای انجام شد.

در پایان این بررسی گفته شد که به طور میانگین کاربران در هر ماه معادل دو روز کامل از ابزارهای کاربردی در دستگاه‌‌های موبایلی خود استفاده می‌کنند.

لازم به ذکر است در دوره فصل پایانی سال ۲۰۱۲ میلادی بررسی مشابه انجام شد و در آن زمان کاربران در هر ماه به طور میانگین ماهانه ۲۳ ساعت و ۲ دقیقه از ابزارهای کاربردی استفاده می‌کنند.
این بررسی برای همین دوره زمانی در سال ۲۰۱۳ هم نشان داد که هر کاربر در ماه ۳۰ ساعت و ۱۵ دقیقه از ابزارهای موبایلی خود استفاده می‌کند.

البته باید توجه داشت تعداد ابزارهای کاربردی که کاربران به طور میانگین در طول ماه سراغ آنها می‌روند طی دو سال گذشته تغییر زیادی نکرده و این در حالی بوده که تعداد ابزارهای موجود در فروشگاه‌های اینترنتی چندصد برابر شده است.

لازم به ذکر است از سال ۲۰۰۸ که نخستین مدل آیفون روانه بازار شد، تاکنون بیش از ۱۰۰ میلیارد ابزار کاربردی مخصوص سیستم‌عامل iOS ارائه شده است و روند تولید این برنامه‌ها همچنان ادامه دارد.

استفاده از موبایل