۱۶ دوربین تنها در یک دوربین !

Light، کمپانی جدیدی است که در زمینه‌ی عکاسی آغاز به کار کرده است. محصول جدید این کمپانی دوربینی در اندازه‌ی یک اسمارت‌فون است که تصاویر با کیفیت ۵۲ مگاپیکسل DSLR گرفته، دارای زوم اپتیکال میان ۳۵ و ۱۵۰ میلی‌متر است، تصاویر فوق‌العاده‌ای را در نور کم ثبت می‌کند، و به کاربر امکان انتخاب فوکوس و عمق میدان را پس از عکسبرداری می‌دهد.
نجات رایانه_۱۶ دوربین تنها در یک دوربین

به گزارش نجات رایانه :

این محصول به گونه‌ای به نظر می‌رسد که قادر به انجام کار چندین دوربین است و درواقع همینطور هم است و این دوربین متشکل از ۱۶ دوربین می‌باشد. دوربین Light در خود ۱۶ دوربین کوچک نوع اسمارت‌فون را جای داده که هر کدام دارای لنز کوچک ارزان قیمت خود با فاصله‌ی کانونی میان ۳۵ و ۱۵۰ میلی‌متر هستند. با گرفتن یک شات، تا ده عدد از این دوربین‌ها به یکباره راه‌اندازی می‌شوند و بر نقاط مختلف فوکوس کرده و به این ترتیب سطوح نوردهی مختلفی را ثبت می‌نمایند.

پس از تصویربرداری، خروجی این ده دوربین در یک الگوریتم تصویر با هم ترکیب شده و یک تصویر بزرگ‌تر را نسبت به یک سنسور کوچک ایجاد می‌کنند که با محدوده‌ی پویای عریض‌تری نیز نسبت به سنسور‌ دوربین‌های اسمارت‌فون همراه است. از آنجایی که تصویر حاوی نقاط فوکوس مختلف است، می‌توانید نقطه‌ی فوکوس مورد نظر خود را انتخاب کرده و همچنین عمق میدان را نیز پس از عکاسی انتخاب کنید.

فرمت فایل‌های خروجی JPG، TIFF یا RAW DNG است و در این دوربین به یک فلاش LED دوگانه در پشت دستگاه دسترسی دارید. با این دوربین می‌توان فیلمبرداری نیز کرد اما از کیفیت ترکیبی حالت عکاسی دیگر خبری نیست. قیمت Light L16 از سوی کمپانی سازنده ۱۶۹۹ دلار اعلام شده که اگر آن را اکنون پیش‌سفارش دهید می‌توانید ۱۲۹۹ دلار پرداخت کنید و عرضه‌ی آن نیز از تابستان ۲۰۱۶ صورت می‌گیرد.
مشکلات رایانه ای_۱۶ دوربین تنها در یک دوربین